قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار حقوقی قضایی > راه اندازی آزمایشی سامانه آگهی الکترونیک قضایی agahi.adliran.ir

راه اندازی آزمایشی سامانه آگهی الکترونیک قضایی agahi.adliran.ir

سامانه آگهی الکترونیک قضایی به صورت آزمایشی راه اندازی شد و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. راهنمای سامانه آگهی الکترونیک قضایی به زودی از طریق سایت ثنایار (مشاور سامانه ثنا عدل ایران) منتشر خواهد شد.
این سامانه از طریق آدرس زیر قابل دسترس است:

agahi.adliran.ir

سامانه آگهی الکترونیک قضایی

 

 

در حال حاضر کلیه آگهی های اوراق قضایی صادره طی یک ماه اخیر – که از طریق فرم ابلاغیه سمپ صادر شده در این سامانه قرار گرفته است و همانند اخطاریه ها، در پایان هر روز ابلاغیه هایی که نحوه ابلاغش نشرآگهی انتخاب شده در این سامانه قرار خواهد گرفت.

✅ این سامانه از دو بخش تشکیل شده است:

  • آگهی اوراق قضایی: ابلاغیه هایی که باید آگهی شوند.
  •  آگهی اعلامی: آگهی هایی مثل مزایده و انحصار وراثت که از نوع ابلاغیه نیستند و مخاطب آن شخص خاصی نیست.

– هر کس می‌تواند فهرست آگهی های درج شده در این سامانه را ببیند ولی پیش نیاز مشاهده متن ابلاغیه و پیوست های آن، ثبت نام در سامانه ثنا می‌باشد.

نام و نام خانوادگی مخاطب آگهی های اوراق قضایی باید با مشخصات شخص جستجوگر تطابق داشته باشد و همه ابلاغیه ها به وی نشان داده نمی‌شود.

پس از افزوده شدن لینک سامانه به روزنامه حمایت، عملا همه شرایط برای اجرای طرح (آگهی اوراق قضایی) آماده است و فقط بایستی با کارکنان شعب خصوصا مقامات قضایی هماهنگی های لازم انجام شود.

در حال حاضر درج آگهی در این سامانه بدون هزینه انجام می شود.
در آینده نزدیک و پس از بررسی های کامل تر، موقع ارایه دادخواست در دفاتر خدمات قضایی، در صورتی که خوانده مجهول المکان باشد، هزینه  نشر الکترونیک آگهی از وی اخذ خواهد شد.

⚪️ بدین ترتیب بخشی از فرآیند صدور آگهی که مربوط به ابلاغ پرداخت هزینه نشر آگهی و پرداخت آن توسط  خواهان (یا ذینفع) می شود، حذف خواهد شد و در کوتاه کردن زمان رسیدگی به این پرونده ها، تاثیر زیادی خواهد داشت.

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

صدور بیش از ۳۵۰ هزار ابلاغیه از ابتدای سال جاری/ افتتاح ۷ دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در خراسان جنوبی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی خبر داد: معاون آمار و فناوری اطلاعات …

۳ دیدگاه

  1. سلام شماره من****** هست .پرسیدم من اصلا پرونده بازی ندارم و توثنا ثبت نام کردم .چرا شماره ملی و اسم و فامیل من تو قسمت آگهی اوراق صد بار اومده؟اگه لطف کنید ب همین خطم جواب بدید ممنونم .برنامه ابلاغیه رو ریختم میبینم اسم من بارها اونجاس

  2. خوبه .اما دوتا اشکال داره که با مشخصات و کد ملی من پرونده های زیادی تو بخش ابلاغ اگهی یرار گرفته ک اصن نمیدونم شاهین شهر کجاست چ برسه ب بقیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.