قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار حقوقی قضایی > راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مازندران

راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مازندران

نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر‌های رامسر، آمل، فریدونکنار و بخش خرم آباد اندازی شد.

 محمدعلی کریمی معاون آمار و فناوری دادگستری استان مازندران در افتتاح دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تعدادی از حوزه‌های قضایی استان گفت: نخستین دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر‌های رامسر، آمل، فریدونکنارو بخش خرم آباد را اندازی شد.

وی افزود: هدف اصلی از افتتاح این دفاتر اجرای برخی از خدمات قضایی در اجرای قانون آئین دادرسی کیفری ماده ۶۵۵ در واگذاری به بخش خصوصی است.

معاون آمار و فناوری دادگستری مازندران گفت: ۳۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی نیز دراستان مازندران راه اندازی شد.

کریمی افزود: دسترسی آسانتر مردم در فضای مناسب به خدمات الکترونیک قضایی، ثبت دادخواست‌های حقوقی تجدید نظرخواهی، تجدید نظر خواهی کیفری، ثبت ثنا که مقدمه‌ای برای ابلاغ الکترونیک و دریافت حساب کاربری و ثبت اظهار نامه است در این دفاتر ارائه می‌شود.

وی گفت: ۵۰۰ هزار ابلاغ الکترونیکی امسال در استان مازندران صادر شد که ۵۰۰ هزار بار از سرویس حمل و نقل استفاده نشده است.

معاون آمار و فناوری دادگستری استان مازندران افزود: ۸۵ درصد ابلاغیه‌های الکترونیکی امسال به دست مردم رسیده و در آینده پرونده‌های کیفری که با شکایت شاکی شروع می‌شود توسط خدمات الکترونیکی انجام می‌شود.

کریمی گفت: طرح سوم و طرح پابند الکترونیکی برای افرادی که نخستین بار حکم محکومیت زندان دریافت می‌کنند نیز در مازندران به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

وی افزود: در این طرح افراد مجرم که برای نخستین بار زندانی می‌شوند با استفاده از این طرح، در خارج از زندان و جایی که دادگاه تعیین می‌کند حضور پیدا کرده که در جامعه و در کنار خانواده باشند، اما محدودیت‌هایی برای آن‌ها مشخص می‌شود.

معاون قضایی و فناوری دادگستری کل استان مازندران گفت: حرکت به سمت دنیای بدون کاغذ در دنیای قضایی و فراهم کردن بستر مناسب برای مردم جهت سرعت و دقت کار مد نظر بوده و کم کردن بخشی از برنامه‌هایی که ماهیت قضایی برای دادگستری ندارد از اهداف راه اندازی این دفاتر است همچنین واگذاری به بخش خصوصی فرصتی برای قضات جهت رسیدگی با دقت و سرعت به پرونده‌ها فراهم می‌کند.

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

صدور بیش از ۳۵۰ هزار ابلاغیه از ابتدای سال جاری/ افتتاح ۷ دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در خراسان جنوبی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی خبر داد: معاون آمار و فناوری اطلاعات …

یک دیدگاه

  1. طراحی سایت مشهد

    اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.