قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار حقوقی قضایی > آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گچساران و کهگیلویه

آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گچساران و کهگیلویه

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان های گچساران و کهگیلویه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ بهزاد صادقی در مراسم افتتاح این دفاتر افزود: هدف اصلی از راه اندازی این دفاتر، افزایش تکریم ارباب رجوع، شفاف سازی روند دادرسی، ارائه کیفیت و خدمات بهتر، سریعتر و دقیقتر و در نهایت صرفه جویی در هزینه های وارده به بیت المال است.

این دفاتر با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و نظارت دادگستری استان به کار خودادامه داده و انجام وظیفه می کنند. ثبت همه دادخواست های  دادگاه های حقوقی، اظهار نامه، ثبت نام سامانه ثنا و ثبت انواع شکوائیه ها، واخواهی و دادخواست های شوراهای حل اختلاف در این دفاتر انجام می شود.وی بیان داشت: ثبت نام مردم در سامانه ثنا در شهرهای فاقد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در دادگستری ها رایگان است.صادقی تصریح کرد: سامانه ثنا و سامانه ابلاغ الکترونیک زمینه ساز ارسال و دریافت همه ابلاغیه ها و اوراق قضایی به صورت الکترونیک است و همه مراجعین به قوه قضائیه طبق ماده ۹ آیین نامه دادرسی الکترونیک موظف به ثبت نام در این سامانه هستند.وی افزود: مردم می توانند همه ابلاغیه ها را به صورت الکترونیک از طریق سامانه ابلاغ الکترونیک دریافت کنند. افرادی هم که پرونده ای در دادگستری ندارند نیز در سامانه ثنا ثبت نام کنند تا چنانچه لازم شد تمام ابلاغیه ها به صورت الکترونیک برای آنها ارسال شود

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

امکان ثبت لوایح (دفاعیه) و دادخواست‌ها در صلاحیت شورای حل اختلاف در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان گفت: به گزارش روابط عمومی کانون دفاتر خدمات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.