قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار حقوقی قضایی > افتتاح سه دفتر خدمات الکترونیک قضائی و سامانه ابلاغ گروهی زندانیان در استان همدان

افتتاح سه دفتر خدمات الکترونیک قضائی و سامانه ابلاغ گروهی زندانیان در استان همدان

در مراسمی با حضور آقای محمد رضا مترقب رئیس کل محترم دادگستری استان همدان و جمعی از مسئولین قضائی استان، سه واحد دفتر خدمات الکترونیک قضائی در شهر همدان افتتاح و آغاز به کار نمودند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان همدان؛ در مراسمی با حضور آقای محمد رضا مترقب رئیس کل محترم دادگستری استان همدان و جمعی از مسئولین قضائی استان سه واحد دفتر خدمات الکترونیک قضائی شهر همدان افتتاح و آغاز به کار نمودند.رئیس کل محترم دادگستری استان همدان در جریان آئین بهره برداری از این مراکز با اشاره به مزایای متنوع خدمات رسانی قضائی به شیوه الکترونیک، از جمله سهولت دسترسی مراجعان به پروسۀ رسیدگی ها، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها، حفظ و احترام به حریم خصوصی افراد، افزایش دقت در رسیدگی، حذف ابلاغ کاغذی و امکان دریافت ابلاغیه بر روی گوشی های تلفن همراه، عنوان نمودند: اجرای کامل و دقیق این طرح نیاز به همکاری کلیه شهروندان محترم دارد تا با حضور در دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در شهرستان های همدان، نهاوند و ملایر و در دیگر شهرستان ها با مراجعه به دادگستری های محل با ثبت مشخصات خود در سامانه الکترونیکی ثنا از مزایای فراوان این طرح بهره مند گردند.معاون محترم فناوری و اطلاعات دادگستری کل استان همدان نیز با بیان این موضوع که ثبت نام در سامانه ثنا تنها یک بار صورت می پذیرد و در مراجعات بعدی به مراجع قضائی نیاز به ثبت نام مجدد نیست، تأکید نمودند: هم استانی های ارجمند توجه داشته باشند که هرگونه ارائه خدمات در کلیه مراجع قضائی و ادارات تابعه از جمله ثبت، پزشکی قانونی، بازرسی و … نیازمند آن است که افراد قبلاً در این سامانه ثبت نام نموده باشند. آقای خانجانی اظهار داشتند برای ثبت نام در سامانه ثنا همراه داشتن اصل کارت ملی ضرورت دارد و اشخاص حقیقی و حقوقی پس از ثبت نام و دریافت شناسه اختصاصی امکان بهره مندی از خدمات الکترونیک قضائی را خواهند یافت.

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

صدور بیش از ۳۵۰ هزار ابلاغیه از ابتدای سال جاری/ افتتاح ۷ دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در خراسان جنوبی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی خبر داد: معاون آمار و فناوری اطلاعات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.