قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار حقوقی قضایی > ارتقای کیفیت کار و تسریع امور، هدف راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

ارتقای کیفیت کار و تسریع امور، هدف راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد:

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد در مراسم افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان مهریز، ارتقای کیفیت کار و تسریع امور را از اهداف راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان یزد؛ حجت اسدی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد در مراسم افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان مهریز گفت: ارائه بهتر خدمات قضایی، ارتقای کیفیت کار و تسهیل و تسریع امور از جمله اهداف راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است.معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد بیان کرد: دفتر خدمات الکترونیک قضایی مهریز، هفتمین دفتر شهرستانی و دهمین دفتر در استان یزد است که راه اندازی می‌گردد. اکنون از ۳۶ عنوان خدمات دستگاه قضایی حدود ۷ یا ۸ عنوان از جمله سامانه ثنا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قابل پیگیری است که حدود ۲۵ درصد از مجموع امور مرتبط را شامل می‌شود.

وی با بیان این نکته که قوه قضائیه در استفاده از تکنولوژی‌های نوین در ابتدای راه است، گفت: گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است تا خدمات این قوه به مردم با بهره گیری از تکنولوژی‌های جدید تسریع و تسهیل گردد.این مقام قضایی تصریح کرد: برون سپاری برخی از وظایف قوه قضائیه با هدف سهولت امور مردم با قوه قضائیه انجام می‌گیرد که افراد بدون نیاز به حضور در دستگاه قضایی، در یک محیط مناسب با تجهیزات کافی قرار گرفته و در یک بستر امن خدمات بگیرند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گفت: در یزد دفاتر خدمات الکترونیک، عصر‌ها نیز خدمات خود را به مردم ارائه می‌دهند و افرادی که به واسطه مشغله کاری در صبح‌ها فرصت پیگیری مسائل حقوقی و قضایی را ندارند، بعد از ظهر تا ساعت ۸ شب فرصت دارند تا از خدمات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استفاده نمایند.اسدی ابراز داشت: در مرکز استان یزد خدمات شورا‌های حل اختلاف نیز با اتصال به سیستم مدیریت پرونده از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی محقق شده است و در تلاش هستیم تا این امکان برای همه شهرستان‌هایی که دارای دفاتر خدمات قضایی الکترونیک قضایی هستند مهیا شود.شایان ذکر است دفتر خدمات الکترونیک قضایی شهرستان مهریز با حضور معاونین دادگستری کل استان و تنی چند از مقامات محلی افتتاح گردید.

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

امکان ثبت لوایح (دفاعیه) و دادخواست‌ها در صلاحیت شورای حل اختلاف در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان گفت: به گزارش روابط عمومی کانون دفاتر خدمات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.