قالب وردپرس درنا توس
خانه > سامانه ثنا > مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ابلاغ عدل ایران

مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ابلاغ عدل ایران

ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ثنا ، پیگیری ابلاغ، استفاده از سامانه ابلاغ قضایی قوه قضاییه – دریافت ابلاغیه الکترونیکی – سامانه ابلاغ اوراق قضایی eblagh.adliran.ir

در صورتی که در دریافت ابلاغیه در سامانه ثنا با مشکل مواجه یا سوالی دارید با:

شماره تماس  ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۴ از طریق تلفن ثابت

( از ساعت ۸ صبح الی ۲۴ شب) با کارشناسان متخصص در زمینه سامانه ثنا تماس بگیرید

جهت ورود و مشاهده ابلاغیه دادگستری، می بایست در سامانه ثنا ثبت نام و رمز شخصی ده رقمی خود را در اختیار داشته باشید. اگر هنوز در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید، با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا دادگستری مراجعه نمایید.

همچنین می توانید برای تسهیل و تسریع، ابتدا از طریق سایت در سامانه ثنا به نشانی sana.adliran.ir  پیش ثبت نام نموده و سپس برای دریافت رمز شخصی ده رقمی به دفتر خدمات قضایی و یا مجتمع قضایی مراجعه نمایید. لازم به تذکر است جهت ثبت نام حتما می بایست موبایل خود را جهت تایید شماره، همراه داشته باشید.

 —

 مشاهده ابلاغیه دادگستری در سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس eblagh.adliran.ir

برای ورود به سامانه ابلاغ بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

ابلاغیه دادگستری

——–

1. ویرایش و تغییر اطلاعات در سامانه ثنا: در صورت هرگونه تغییر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثنا از قبیل تغییر آدرس یا نام یا تلفن ھمراه و مانند آن، اشخاص موظف اند تغییرات ایجادشده را بلافاصله در سامانه ثنا ثبت نمایند. در غیر این صورت مطابق ماده ٧٩قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی اطلاعات سابق معیار ابلاغ و اقدامات قضایی خواھد بود.

2. تغییر رمز شخصی ده رقمی: در سایت ثنا، از قسمت تغییر رمز می توانید رمز شخصی خود را به دلخواه تعیین نمایید.

3. فراموشی رمز عبور سامانه ابلاغ الکترونیکی: از طریق سایت، یا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی، یا مراجعه به دادگستری، می توانید رمز شخصی ده رقمی سامانه ثنا را بازیابی نمایید.

4. درصورتیکه از مخاطب شماره تلفن ھمراه یا پست الکترونیکی در دسترس نباشد، مفاد ابلاغیه و ارسال اوراق به سامانه ابلاغ، به وسیله ابلاغنامه مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاھھای عمومی و انقلاب در امور مدنی در اقامتگاه وی ابلاغ می شود و در ابلاغنامه مقرر میگردد مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید و اینکه کلیه ابلاغ ھای بعدی از طریق سامانه ابلاغ انجام خواھد شد. در صورت ابلاغ واقعی، ابلاغ ھای بعدی صرفاً از طریق سامانه ابلاغ انجام می شود.در هر صورت پیوستھای ابلاغنامه فقط به صورت الکترونیکی ابلاغ می گردد.
5- در صورت مجھول المکان بودن مخاطب و عدم دسترسی به حساب کاربری، ابلاغ اوراق قضایی از طریق آگھی در سامانه ابلاغ و یکی از روزنامه های الکترونیکی کثیرالانتشار انجام و مقرر می گردد که مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید.

6- برای ورود به سامانه ثنا حتما از مرورگر فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

7- مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی موبایل و یا تبلت: از طریق اپلیکیشن اندروید سامانه ابلاغ و همچنین از طریق مرورگر گوگل کروم در موبایل نیز با انجام تنظیمات می توان وارد سامانه ابلاغ قضایی شد.

8- پس از ورود به سامانه ثنا، یک رمز موقت شش رقمی برای شما پیامک می شود که با وارد کردن رمز موقت می توانید به سامانه وارد شوید. بنابراین فقط با در اختیار داشتن موبایل خود می توانید وارد سامانه ثنا شوید.

9- ابلاغیه دادگستری به ایمیل ارسال نمی شود:

ابلاغ الکترونیکی افرادی که درسامانه ثبت نام الکترونیک قوه قضائیه ثبت نام کرده و دارای پرونده قضایی در دادگستری هستند، فقط از طریق مراجعه به سامانه ابلاغ الکترونیک به نشانی eblagh.adliran.ir  صورت می گیرد و هیچ گونه ابلاغیه،اخطاریه ، احضاریه و سند قضایی از طریق پست الکترونیک یا سامانه های دیگر ارسال نمی شود. چنانچه نامه الکترونیک (ایمیل)تحت عنوان قوه قضائیه یا وزارت دادگستری و یا سایر مراجع قضایی و انتظامی برای شما از طریق اشخاص یا سایت های غیرمجاز یا شبکه های اجتماعی ارسال شد به آنها ترتیب اثر ندهید.

10- زمان اعتراض به رای صادره (دادنامه)

وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ، ابلاغ محسوب میشود. (به عبارت ساده تر زمان اعتراض و یا رفع نقص از زمانی است که ابلاغیه در سامانه قرار می گیرد.)

11- رؤیت ابلاغ و اوراق قضایی درسامانه ابلاغ، با ثبت زمان و سایر جزئیات، ذخیره میشود و کلیه آثار ابلاغ واقعی بر آن مترتب می گردد. ورود به سامانه ابلاغ عدل ایران از طریق حساب کاربری و رؤیت اوراق از این طریق به منزله رسید است.
12- در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که ثابت نماید بلحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.

  • پیگیری پرونده قضایی:

»  برای پیگیری هر پرونده قضایی، شماره پرونده مربوطه و رمز ۵رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز ده رقمی سامانه ابلاغ متفاوت است و ارتباطی به یکدیگر ندارند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت adliran.ir  درصورتی که کد ملی شما در پرونده ثبت شده باشد از لینک “اطلاع رسانی برای اشخاص” و اگر کدملی در پرونده ثبت نشده از قسمت  “اطلاع رسانی با رمز پرونده” استفاده کنید. برای ورود، با کد ملی و رمز سامانه ثنا(رمز شخصی ده رقمی)، وارد و سپس با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید. اگر رمز مربوط به پرونده برای شما پیامک نشده، باید  به شعبه مربوطه مراجعه و رمز را از شعبه دادگاه دریافت و یا با ارسال پیامک 0 به سامانه پیامک 500049 رمز 5 رقمی پرونده را دریافت نمایید.

در صورتی که می خواهید وضعیت پرونده خود را پیگیری کنید، برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

مشاوره در خصوص پیگیری پرونده قضایی و ابلاغ در سامانه ثنا :

شماره تماس  ۹۰۹۹۰۷۵۱۰۴ از طریق تلفن ثابت

از ساعت ۸ صبح الی ۲۴ شب با کارشناسان متخصص سامانه ثنا تماس بگیرید

درباره ی مدیر ثنایار

مدیر ثنایار
دارای مدرک کارشناسی حقوق و همچنین فناوری اطلاعات هستم. در زمینه طراحی سایت نیز فعالیت می کنم. (بی جهت نیست که دوستانم به من می گویند اچار فرانسه!) در حال حاضر مدیریت تیم مشاوره سایت ثنا یار (زیرمجموعه مرکز رایانه کمک پاسارگاد) را بر عهده دارم و سعی می کنم مقالات و تجربیاتم رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

مطلب پیشنهادی

آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گچساران و کهگیلویه

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان های گچساران و کهگیلویه آغاز به کار کرد. به …

یک دیدگاه

  1. سلام…الان ده روز هستش پیامک اومد مبنی بر صادر شدن رای نهایی….ولی خبری از ابلاغ رای نهایی قضایی در سامانه که ثبت نام کردم نبودم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.